Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
ROZUMIEM

UE Intelekt Sp. z o.o., ul. Romanowskiego 13a/2, 41-909 Bytom, woj. śląskie, Polska,  tel. 791-52-88-99

Nauczanie domowe

Edukacja domowa jest szansą dla młodych osób, które z różnych przyczyn nie mogą stacjonarnie uczęszczać na zajęcia szkolne. Dzięki temu mogą stale rozwijać się, a także jak rówieśnicy zdawać egzaminy i starać się o możliwość dostania się na uczelnie wyższe.

Proces ubiegania się o zgodę na nauczanie domowe polega na zapisaniu dziecka do wybranej szkoły, a następnie złożenie podania do dyrekcji. Ponadto należy również uzyskać opinię z poradni pedagogiczno-psychologicznej. Niezbędne jest także oświadczenie, które dotyczy egzaminów klasyfikacyjnych oraz o zapewnieniu warunków do kształcenia. Całą dokumentację zapewnić może UE Intelekt.

Oferta edukacji domowej skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i średnich. Niewątpliwą zaletą tychże lekcji jest brak kategoryzacji ucznia ze względu na wiek. Dostosowany zostaje poziom nauczania przede wszystkim do kompetencji ucznia, a nie do jego wieku. Rozwijane są przede wszystkim zainteresowania wychowanków, a to pozwala na posiadanie szerszej wiedzy niż u rówieśników, którzy uczą się w szkołach.

Skoncentrowana zostaje uwaga przede wszystkim na uczniu, bez konieczności sprawdzania obecności, zadań domowych lub uciszania, co również pozwala na wydobycie większej ilości czas na naukę. Uczniowie dzięki temu zyskują również możliwość przeskoczenia kilku klas wyżej.

Lekcje odbywają się w domu ucznia bądź w palcówce Przedsiębiorstwa Usług Edukacyjnych Intelekt od poniedziałku do piątku w godzinach dostosowanych do potrzeb ucznia. Co istotne wyznaczony jest również czas na zajęcia dodatkowe zgodne z zainteresowaniami wychowanków.


UE Intelekt oferuje nauczanie domowe na poziomie:

- szkoły podstawowej,
- szkoły ponadpodstawowej

Jakie podjąć kroki, by dziecko mogło rozpocząć edukację domową?

1. Dziecko należy zapisać do wybranej szkoły na terenie województwa, w którym zamieszkuje.
2. Złożyć podanie do dyrektora szkoły.
3. Uzyskać opinię publicznej Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej.
4. Złożyć oświadczenie dotyczące egzaminów, w którym rodzice zobowiązują się do przystępowania przez ich dziecko w każdym roku szkolnym do rocznych egzaminów klasyfikacyjnych.
5. Złożyć oświadczenie dotyczące zapewnienia warunków do kształcenia, które umożliwią realizację podstawy programowej obowiązującej na danym etapie kształcenia.

Na prośbę rodzica UE Intelekt może udostępnić komplet ww. dokumentów koniecznych do rozpoczęcia edukacji domowej. Od roku 2014 w dowolnym momencie roku szkolnego można przejść na edukację domową.

Zalety nauczania domowego:

- brak kategoryzacji ucznia ze względu na wiek, dostosowujemy poziom edukacji do ucznia, nie do tego ile ma lat,
- uczeń rozwija się w dziedzinach, które go najbardziej interesują, dzięki czemu wyprzedza poziomem wiedzy i umiejętności równieśników uczących się w szkołach,
- w edukacji domowej nauczyciel koncentruje całą uwagę i czas na potrzebach ucznia, nie musi sprawdzać obecności, zadań domowych czy uciszać osób przeszkadzających podczas lekcji,
- czas wolny, który można przeznaczyć na zajęcia pozaszkolne takie jak: sport, muzyka, kursy językowe, kursy programowania czy po prostu zabawę,
- możliwość przeskoczenia kilku klas

Realizacja

Zajęcia realizowane są w mieszkaniu ucznia lub w placówce Przedsiębiorstwa Usług Edukacyjnych Intelekt.

Czas zajęć

Lekcje odbywają się w godzinach od 8:00 do 12:00 od poniedziałku do piątku. Istnieje możliwość dostosowania grafiku pod danego ucznia.

Zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu uzyskania dalszych informacji.


Zadzwoń teraz! 791-52-88-99